Archive for مرداد, ۱۳۸۹

بای بسم الله …

< ![CDATA[

با نام خداوند بخشایش‌گر رحم‌کننده

مقدمه: ائمه اطهار علیهم‌السلام فاتحةالکتاب را جامع جمیع معانی موجود در کلام حق تعالی دانسته‌اند. فاتحةالکتاب این وب‌سایت نیز چنین رسالتی دارد و اتفاقاً راز طولانی بودن‌اش همین است.

*   *   *

دوست دارم این کلبه مجازی را به «شمیم نقد» معطر کنم و بنویسم از هر آنچه که پیرامون ما و زندگی ما جریان دارد. از دستان زغالی و پینه‌بسته نوجوان چهارده ساله آفریقایی که در حال تورق دیکشنری برای یافتن معنای G8 است. از دختران زیبارو، ثروت‌های قارونی و جاه‌های قابل دسترسی که ایمان مقدسان را به چالش طلبیده‌اند. از رونق بازار «تحجر» و «انحراف» در جامعه‌ای که داعیه‌دار تمدن نوین جهانی است و از رواج تهمت و بداخلاقی در زمین و آسمان زندگی‌ام

شاید از مهم‌ترین روز زندگی‌ام نوشتم؛ از روز «الست»؛ روزی که چیزی از آن در خاطرم نیست! از حساس‌ترین شب تاریخ:۱/۱/۱! شبی که نقطه عطف و شروع یک دوراهی شد. پیش‌قراول یک مسیر، بدون اندکی هراس و برای نجات اسلام در خطرناک‌ترین بستر خوابید و جلودار مسیر دیگر، در کنار رسول بارها هشدار «لاتخف» شنید!

شاید از برافراشته شدن پرچم سبز علوی در کنار حسادت‌های سرشار از بخٍ‌بخٍ‌های مدعیان تا برافراشتن پرچم سیاه سقیفه نوشتم و از آن‌زمان تا طنین بیرق سرخ حسینی در عاشورا و بریده شدن سر حسین علیه‌السلام توسط شب‌زنده‌داران، قاریان و حافظان قرآن و به دستور حاکم اسلامی!

شاید از نگاه‌های عجیب و خیره مردمان شهر به فردی عادی از جنس خودشان نوشتم؛ زمانی که کتاب می‌خواند، گریه ‌می‌کند، وضو می‌گیرد، نماز می‌خواند، شاد می‌شود، بستنی می‌خورد و شطرنج بازی می‌کند.

شاید از آن دانشجویی نوشتم که غذای روزانه‌اش را از در پشتی دانشگاه به این و آن می‌بخشد. یا از دانشجوی دیگری که روزانه ده‌بار تمرین چاپلوسی ‌می‌کند. نیز از دانشجوی دیگری که به دلیل فقر، روزه استیجاری می‌گیرد

ادامه مطلب »

لینک دوستان