Archive for شهریور, ۱۳۹۲

آن مرد با داس آمد!

شماتت روحانی با تعابیری چون «داس به جای کلید»، «آن مرد با داس آمد»، «کلید بولدوزر» و غیره نه با ابتدایی‌ترین اصول اخلاق سازگار است، نه با سیاست، و نه با مدیریت … به افراطیون اصولگرا (مثل شریعتمداری، حسینیان، رجانیوز و ..) باید گفت اگر قرار بود مدیران دولتی تغییر پیدا نکنند و رئیس‌جمهور برای جبران خسارت‌های هشت سال گذشته، همکاران مدنظر خویش را سر کار نیاورد، خب انتخابات را به نفع حدادعادل و یا جلیلی رقم می‌زدید.. یا اصلاً چه نیازی بود به برگزاری انتخابات؛ مردم را به برکات همان دولت نامحمود می‌فریفتید و کماکان به وجود صدرالدین شریعتی‌ها، دانشجوها، بقایی‌ها و امثالهم افتخار می‌کردید… جسارتاً داس هم برای شما کمه! می‌دونی؟! …

*   *    *

اولین بار که پس از سخنرانی دکتر افروغ در آن برنامه جنجالی پارک ملت به منزل ایشان رفتم دوباره با همان صحنه‌ای مواجه شدم که در ایام اخراج‌شان از ریاست کمیسیون فرهنگی مجلس به چشم‌ام دیده بودم … در را خودش به رویم باز کرد … رو‌به‌رویم دکتر بود با عصایی در دست!! به سختی توانستم بر بغض خود فائق شوم… وی مثل دفعه قبل از فشارهای متعدد بر خودش گفت از تهدید جانی گرفته تا هشدار به تسخیر و آتش‌زدن منزل‌شان!! دیروز که بیست‌وسی را می‌دیدم و سنگ تمام صدا و سیما در دفاع از خانم راستگو را…و این ادعا که «چرا باید راستگو به دلیل مواضع مستقل، این‌گونه مورد حملات متعدد واقع شود».. یاد خاطره مذکور افتادم و با خود گفتم استقلال نظر خوب است امــــا به شرطی که …! می‌دونی؟! …

ـ ــ ـــ ــــ ـــ ــ ـ

مرتبط: جنگ اول به از صلح آخر! من متهـــــــــم می‌کنم؛ مجرم: عماد افروغ ! انتقادات و انتظارات از رسانه ملی؛ به بهانه انتصاب مجدد ضرغامی!

]]>

به نام معصوم(ع)، به کام …!

درباره اندیشه‌ها و آموزه‌های سیاسی یکی از ائمه معصومین علیهم‌السلام، همایش علمی-پژوهشی پرملاطی توسط یکی از نهادهای دولتی برگزار شده بود که نتایج آن اعلام شد. بواسطه دوست عزیزی که جزو منتخبین همایش هم است لیست مقالات برگزیده را دیدم متوجه شدم که: اولاً یکی از برگزیدگان، تخصص‌اش مهندسی کشاورزی می‌باشد!! یکی دیگر نیز صفحه‌آرای همایشی مشابه در استانی دیگر بوده است و متخصص در علوم کامپیوتری!! دوم این‌که از هشت مقاله برگزیده دو مقاله ربطی به موضوع همایش نداشت! عنوان یکی از مقالات «مناظرات» آن امام بود. به گمانم داوران شدیداً متأثر از مناظرات ایران در هشت سال اخیر شده‌اند که درباره انتخابات ریاست‌جمهوری برگزار شده!! در حالی که مناظرات آن امام عزیز راجع به مسائل اعتقادی و طرف‌های ایشان هم عموماً رهبران دینی (مسیحی، زردشتی، صائبی و یهودی) بوده‌اند. تفاوت را احساس می‌کنید؟ سوم اینکه موضوع همایش‌ها را از بس کلی انتخاب می‌کنند که هر نوشته‌ای در آن پذیرفته شود؛ که چه شود؟ که آمار را افزایش دهند! به چه هزینه‌ای؟ به هزینه خرج کردن از آموزه‌های یک امام! شنیدم که در موردی مشابه، مقاله «تاثیر زیارت آن امام در روابط ایران و یکی از کشورهای همسایه» هم جزو مقالات بوده است!

Conferance چهارماً باز شنیدم که عنوان یکی از مقالات همایش سال گذشته «آسیب‌شناسی مقالات ارسالی به این همایش» بود. نویسنده مقاله زحمت کشیده و کپی کردن‌ها و تقلب‌های علمی مکرر را ثابت کرده بود.

پی‌نوشت: این چند کلمه را بدلیل حساسیت عنوان همایش نوشتم. به هر حال خروجی این رویداد علمی فرهنگی، ادعاهایی است که به امام معصوم نسبت داده می‌شود. مگرنه می‌دانم که تا دلتان بخواهد از این همایش‌های دورهمی! در حال برگزاری بوده و هست و خواهد بود!

مرتبط در همین سایت:  همایش بین‌المللی تحقیقات، توسعه و اقتصاد بین‌الملل

]]>

یک حدیث، یک نکته!

به بهانه سالروز شهادت رئیس مذهب جعفری امام صادق علیه‌السلام: مجلس‌ها و گردهمائی‌ها امانت است. کسی حق ندارد کلام محرمانه رفیق خود را بدون اجازه او بازگو کند مگر در موردی که شنونده، مورد وثوق و اعتماد باشد یا ذکر خیری از آن رفیق باشد. (اصول کافی جلد ۴ صفحه ۴۸۱)

Imam Sadegh .. www.Noorizadeh.ir می‌گویم: یاابن رسول‌الله! امروزه نقل کلام‌های محرمانه که چه عرض کنم، تحریف کلام‌های محرمانه هم که باز چه عرض کنم … کارمان به جایی رسیده که برای تامین منافع پَست سیاسی، دستگاه شنود هم می‌گذاریم …!!

پی‌نوشت: العاقل یکفیه الإشاره! (این و این و این و این و این و این و این و این ووو…!)

پی‌نوشت۲: بر روی یکی از تابوت‌ها نوشتم: «برخیز و بنگر که چگونه هزاران مرده، به تشییع شما زنده‌‌ها آمده‌اند …!»

]]>

لینک دوستان