Archive for مهر, ۱۳۹۲

آیا معجزه‌ای رخ داده‌ است؟

حجه‌الاسلام صدیقی امام جمعه موقت تهران همان کسی است که در سال ۱۳۸۸ رای به احمدی‌نژاد را واجب عینی دانسته بود! تحلیل فقهی این الزام یعنی رأی‌دهندگان به موسوی مرتکب گناه کبیره شدند! .. اینک اما همو می‌گوید رؤسای جمهور ایران و آمریکا دست به دست بدهند تا تحریم ها شکسته شود!! و نیز می‌افزاید: تا زمانی که دشمن مانعی سر راه ما قرار ندهد می‌توانیم با آنان پیمانها و رابطه‌های مسالمت‌آمیز و حتی دفاعی داشته باشیم… آیا معجزه‌ای رخ داده‌ است!؟ حجه‌الاسلام علم‌الهدی امام جمعه مشهد همان کسی است که حتی زن بدحجاب را پیاده‌‌نظام آمریکا و اسراییل می‌دانست! وی ابایی از اطلاق بزغاله و گوساله به اعضای جنبش سبز که طبیعتا موافق تنش‌زدایی با آمریکا هستند نداشت. علم‌الهدی در ایام انتخابات گفته بود هر کس در انتخابات شرکت نکند به جهنم رفتن‌اش قطعی است! و واضح است که تحریمی‌ها همواره از مذاکره و سپس سازش با آمریکا – درست یا غلط- خوشنود خواهند شد… اینک اما همو به سان نظریه‌پردازان رئالیست روابط بین‌الملل به ظرفیت سیاست خارجی برای رفع مشکلات اقتصادی اشاره کرده و می‌افزاید واقعیت این است که کشور از نظر اقتصادی دچار مشکل و تحریم نابه‌کار دشمن است،.. علم‌الهدی «مذاکره با دشمن» را هم واقعیتی مقبول خوانده و نه تنها به مذاکره‌کنندگان اتهاماتی چون گوساله و بزغاله نمی‌زند بلکه می‌خواهد که آموزه‌های شرعی مدنظرشان باشد. وی اضافه می‌کند: کسی نباید در برابر تلاش‌های دولت ممانعت به عمل آورد! … آیا معجزه‌ای رخ داده‌ است!؟ ائمه جمعه سایر شهرهای بزرگ و کوچک کشور نیز که اکثرشان همواره و به صورت چشم‌بسته منتقد هرگونه صحبت با آمریکا بوده و تفکر اصلاح‌طلبی را برنمی‌تابیدند بر رویکرود رئیس‌جمهور در سفر اخیر نیویورک مهر تایید زده‌اند.. آیا معجزه‌ای رخ داده‌ است!؟

Noorizade.ir ایران و آمریکا صفار هرندی همان کسی است که در زمان سردبیری‌اش در کیهان، «وابستگی مخالفان سیاسی کیهان‌نشین‌ها به آمریکا» ترجیع‌بند مقالات وی بود .. صفار در برابر حکم ۷ سال زندان برای دانشجویان معترض در سخنرانی دانشگاه خواجه نصیر هم سکوتی تأییدآمیز پیشه کرد .. اینک اما همو شرایط حاکم بر گفتگوی آمریکا با ایران را به صلح حدیبیه پیامبر تشبیه کرده و از وضعیت موجود ابراز رضایت می‌کند.. او همچنین وضعیت مذکور را در ذیل «چارچوب دیپلماسی عمومی نظام و چارچوب اختصاصی جمهوری اسلامی ایران » دانسته و تصریح می‌کند: امروز از یک روش دیگر که اسلام آن را منع نکرده پیش می‌رویم و باید به یاد داشت که ائمه و معصومین(ع) نیز در مقاطعی برای رسیدن به مقصود از راه و روش جدیدی توسل می‌جستند… وزیر فرهنگ احمدی‌نژاد در دولت نهم که در برابر پرتاب کفش دانشجویان خواجه نصیر علیه خود – که طبیعتاً ناشایست بود- چهره در هم تنید و از کوره به در رفت، اینک در برابر شعار مرگ‌برآمریکای پرتاب‌کنندگان همین لنگه‌کفش‌ها به روحانی، از خود برای تشجیع شعاردهنگان سلب مسئولیت کرده و می‌گوید: شعار مرگ برآمریکا و این خشم به واسطه خاطرات گذشته این مردم است و نیز می‌افزاید هیات ایرانی «در چارچوب خط قرمزهای نظام جمهوری اسلامی» برای حل مشکلات به سازمان ملل رفته بود … آیا معجزه‌ای رخ داده‌ است!؟ به ضرس قاطع باید گفت نه خیر! معجزه‌ای رخ نداده! بلکه واضح و مبرهن است که مدبری توانا اینک آنان را از یقه‌درانی علیه دولت بر حذر داشته و برای جبران برخی سیاست‌های نسنجیده و شتابزذه کسانی که اینکه رفته‌اند! بر تداوم «نرمش قهرمانانه» در روابط بین‌الملل مصر است … همو که حسن روحانی را مستقلاً از نقاط قوت دولت خوانده و به واسطه اعتمادی که به این مجتهد کاربلد و مدبر دارد اختیارات تام به وی داده است … امید که دولت «عزیز»ی که باعث اعتماد به دولت خدمتگزار و خوشبینی رهبری به دیپلماسی شده بتواند مثل شیر در برابر آمریکای عهدشکن و سرشار از بی‌اعتمادی عرض‌اندام کند. تا باد چنین بادا !

]]>

برای این روزها !

اصغر: حاجی من اومدم تو رکابت باشم! حاج کاظم: رکاب من؟ اونام برا همین کار اومدن؟ اصغر: آره آره، اونا با توأن! حاج کاظم: اشتباه اومدن. اون موتورا جاده می‌خواد. من اصلاً از این نمایش‌ها خوشم نمی‌آد. بگو برن! اصغر: برن!؟ حاجی اونا به خاطر تو و عباس اومدن. حاج کاظم: دود اون موتوریا امثال من و عباس رو خفه می‌کنه. من خیبری‌ام. اهل نی، هور، آب؛ خیبری ساکته، دود نداره. سوز داره … لطف کنن تشریف ببرن …

سلحشور: شما از اونایی نیستید که بعد از جنگ فکر کردن که بقیه خوردن و بردن. حالا اومدید حقّتون و از مردم بگیرید!؟ احمد: آقای سلحشور! اجازه می‌دید ما دو کلوم حرف بزنیم؟ سلحشور: تو حرف نمی‌زنی، تو داری لاس می‌زنی! آخرشو بهش بگو، ته خطو!

www.Noorizadeh.ir آژانس شیشه‌ای حاج کاظم: به اونا بگو بین عباس و بی‌بی‌سی یکیو انتخاب کنن. حافظ امنیت ملی برای من امثال عباسه! اگه امنیت ملی اونا رو بی‌بی‌سی تعیین می‌کنه، هرکی قبله خودشو بچسبه! سلحشور: دهه‌ات گذشته مربی! … خانوما! آقایون! دوست دارین یکی از این کشورها دوباره به ما حمله کنه؟ دوست دارید جنگ بشه؟ ثبات! دهه ما دهه ثباته، امنیت. این کشور کی باید روی امنیت رو ببینه؟ کی باید روی ثبات رو ببینه؟ …

پی‌نوشت: بکوشیم که میدان‌داران آینده ایران اصغرها و سلحشورها نباشند!

]]>

لینک دوستان