Archive for خرداد, ۱۳۹۴

از این مظلومیت‌، فغان به کجا ببریم!؟

– خوردن گوجه‌فرنگی برای مسلمانان حرام است چرا که وقتی گوجه‌فرنگی را بطور عمودی برش می‌دهیم، در وسط آن یک صلیب می‌بینیم! – استفاده از گوگل حرام است چون گوگل پیشفرض‌های جستجوی شما را حدس می‌زند و این مصداق پیش‌گویی است! – اگر دو همکار (یک زن و یک مرد) در یک اتاق کار می‌کنند، بخواهند بین آنها محرمیت ایجاد شود، زن می‌تواند پنج بار از شیر خود به همکار مرد خود بدهد و بدین ترتیب آنها با هم محرم شوند! – خوردن سمبوسه به علت شکل سه ضلعی آن که مشابه ثالوث مقدس مسیحیان است، حرام است! – خوردن گوشت جن در صورت دسترسی به آن مجاز است! – پوشیدن کمربند ایمنی حرام است! زیرا مانع قضا و قدر می‌شود! – چون لفظ دیوار (جدار) مذکر مجازی است خوابیدن در کنار دیوار برای زنان حرام است! – کسی که به علت بیماری ایدز بمیرد، شهید است! – برداشتن برقع زنان از سوی مردان جایز نیست حتی اگر شوهرشان باشند!! – کشتن افراد تارک‌الصلاة جایز است! – استفاده از دوچرخه و سوار شدن بر آن حرام است زیرا وسیله شیطان است! – دختر در دوران نامزدی نباید بدون محرم با شوهر خود بیرون برود و نیز نباید با او خلوت نماید! – روشن کردن کولر در غیاب شوهر برای زن حرام است! – خوردن گوشت ذبح شده به‌دست شیعیان حرام است! – ازدواج پدر با دخترش که از طریق زنا به دنیا آمده باشد حلال است! – دیدن چهره‌ نامزد ازطریق اینترنت حرام است! – اگر چند نفر از شیر یک گوسفند استفاده کنند خواهر و برادر رضاعى مى شوند و داستان محرمیّت و حرمت ازدواج به آن‌ها نیز تعمیم داده می‌شود! – حضور هر دختری با پدرش در یک مکان خلوت حرام است! – پوشیدن شلوار برای زنان جایز نیست حتى اگر در مقابل زنان یا شوهر خود باشد! – امام جماعت مسجد نوراالاصلاح واشنگتن همجنس‌بازی را حلال اعلام کرد و گفت حلال شمردن این رابطه یکی از مظاهر پیشرفت اسلام است! – جایز است افرادی که از ناتوانی جنسی رنج می برند، فیلم های پورن مشاهده کنند، به شرط اینکه بازیگران آن مسلمان باشند! – زن و شوهرهایی که درون فیلم یا سریال زن و شوهر هستند، در واقعیت هم زن و شوهر به شمار می روند! – تماشای فوتیال برای خانم‌ها حرام است! – بازی فوتبال باید بدون داور، بدون تایم مشخص و بدون خطوط چهار طرف دور زمين برگزار شود زيرا اين‌ها ساخته کفار و قانون بين المللي فوتبال بوده و تشبه به کفار هم حرام است! – تبدیل زنان سوری به برده یا کنیز جایز است! – سلف‌سرویس حرام است! – شعار مرگ‌بر اسرائیل حرام است چون «اسرائیل» یکی از نام‌های حضرت یعقوب است! – زنان جایز نیستند در برابر خواهران و فرزندانشان لباس تنگ مانند لباس های کشی و استرج بپوشند! – مرد می‌تواند با جنازه همسرش همبستر شود! – روزه برای افراد مناطقی که قطعی مکرر برق دارند، واجب نیست! .. این‌ها صرفاً شمه‌ای از ارشادات سعادت‌محوری است که بشر تحت حاکمیت سرزمین‌های منطقه از نعمت‌اش برخوردار است! البته ادعا نداریم که وضعیت فقاهت و شریعت‌پژوهی ما درست همان فقه صادق آل محمد(ص) است، ولی فقه شیعه تا حد ممکن کوشیده است با استمداد از «عقلانیت» (که یکی از منابع معرفتی چهارگانه‌اش هم به شمار می‌رود) از این آسیب‌های ضدحقوق‌بشری مبرّا باشد. مقوله‌ای که در فقدان آن، مفتیان عرب مقیم عربستان و اردن و امارات و مصر و کجا و کجا چنین درافشانی‌هایی را صادر می‌کنند!

Wahhabism

به همین ترتیب وضعیت دموکراسی و آزادی بیان هم در کشور ما ایده‌آل نیست ولی می‌توانیم به این امر که زنان ما حق نمایندگی پارلمان دارند، معاون رئیس‌جمهور می‌شوند وزیر می‌شوند و.. ببالیم.. آن وقت است که از شنیدن خبر عدم جواز حتی رانندگی به خانم‌ها آن‌هم در کشوری که سرور مسلمانان جهان هم شناخته می‌شود حالت اشمئزاز بگیریم.. آن وقت است که در پاسخ به این پرسش که آیا ع‌ر‌ب‌ها در طول تاریخ‌شان مجلس و انتخابات را تجربه‌ کرده‌اند!؟ انگشت حیرت به دهان بگیریم! (به کنایه هم گفته‌اند تنها انتخابات تاریخ سرزمین حجاز این بود که انتخاب کنند چه کسی افتخار قتل پیامبر نصیب‌اش یشود!)

می‌دونی!!؟؟

رونوشت: – شورای حقوق بشر سازمان ملل متحدد – احمد شهید گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران

]]>

لینک دوستان