سخنی دلسوزانه با پدر شهید احمدی روشن

از وقتی روح شهید مصطفی احمدی روشن در مسیر عبودیت‌اش به سوی معبود پر کشید، پدر بزرگوار آن شهید عزیز سوار بر اسب خطابه، بارها داد سخن سر داده و شأن «ابوالشهید» را نه حتی در حد یک سیاستمدار بلکه کسی در مایه‌های بیانیه‌خوان‌های حزبی و جناحی تقلیل داده است!
جناب احمدی روشن که موضع‌گیری‌های داغ‌اش هر چند وقت یک بار بر تارک رسانه‌های افراطی می‌نشیند، روزی در ستاد انتخاباتی یک کاندیدا به مثابه یک طرفدار دو آتشه ظاهر می‌شود؛ روزی دیگر رئیس جمهور را «فرافکن» و کسی که «گناه خود را به گردن دیگران می‌اندازد» می‌خواند؛ روزی دگر در مقام تئوریسین امنتیت ملی، موافقت با غنی‌سازی زیر بیست درصد را به چالش می‌کشد و هنگامی که از دلیل تئوری‌هایش می‌پرسند می‌گوید خون پسرش در راه غنی‌سازی بیست درصد ریخته شده است! و باز روزی دیگر این بار به سان یک مسئول تحقیق و تفحص، مدیریت منابع انسانی سازمان انرژی اتمی را متهم به اخراج نیروهایش کرده و برای آن‌ها نسخه می‌پیچد!

www.Noorizadeh.ir (Ahmadiroshan+Jalili)
ای کاش جناب احمدی روشن بر این نکته مهم واقف باشند که آن‌چه به خون مصطفای عزیز قداست بخشیده نه کمیت غنی‌سازی اورانیوم، بلکه تلاش خالص برای تحقق منافع ایران اسلامی بود چه با غنی‌سازی و چه بی غنی‌سازی. و باز ای کاش ایشان بر این گزاره خیلی مهم آگاه باشند که مصطفی احمدی روشن اینک پیش از آن که فرزند وی باشد، فرزند وطنی است که قبل از وی نیز عزیزانی مثل او به قربان‌گاه شهادت‌اش برده شده‌اند..
و دلم نیامد این را هم نگویم که جناب احمدی روشن! به خاطر فرزندتان بر این ملت شهیدپرور و آرمان‌های مقدس‌اش منت نگذارید! اگر خانواده خود را به صرف داشتن نسبت با مصطفی ذی‌حق می‌دانید، بد نیست بدانید بستگان شهدایی به مراتب زحمت‌کش‌تر از فرزند دوست داشتنی‌تان، مثل شهید مطهری، شهید بهشتی، شهید باهنر، شهید چمران و.. در این زمینه محق‌ترند؛ ولی فرزندان و پدران و سایر بستگان آن عزیزان، اندازه نگه می‌دارند.. پس شما نیز اندازه نگه دارید!
باشد که به خاطر تربیت چنین فرزند برومندی در محضر قادر متعال مأجور باشید..

* * *

همین مطلب در سایت آینده

این نوشته در سیاسی, مذهبی ارسال و , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.


7 دیدگاه برای سخنی دلسوزانه با پدر شهید احمدی روشن

 1. کریمی می‌گوید:

  مخصوصاً علی مطهری و علیرضا و محمدرضا بهشتی و آسیه باکری و … خیلی خیلی اندازه نگه میدارند(از اون لحاظ)!
  بنده خدا میبینه چطوری حاصل خون فرزندعزیزشان را به خاطر آمالشان(غرب) یک شبه پلمپ کردند.
  ضمناً انتظار نداشته باش دستای فرویدون را بگیره. فریدون در ورزشگاه شیرودی رو که یادت هست برو عکساش رو نیگاه کن!!!

 2. یک من می‌گوید:

  بد نیست یک صحبتی هم باقی وابستگان شهدای گرامی داشته باشید.

 3. کریمی می‌گوید:

  آقا جواد دوباره توی دانشگاه امیرکبیر(اسم این دانشگاه بعضی ها رو میسوزونه و به یاد کاراشون می افتند.) پدر بزرگوار شهید احمدی روشن پیشانی هم دانشگاهیت(دکتر جلیلی) را بوسید. مطلب بنویس. علی الخصوص در مورد دانشگاه امیرکبیر!!!

 4. مصطفی می‌گوید:

  صحت و سقم قضاوت شما در مورد پدر این شهید به عهده خودتان. اما این فراز از متن تان از منطق خارج است:

  “اگر خانواده خود را به صرف داشتن نسبت با مصطفی ذی‌حق می‌دانید، بد نیست بدانید بستگان شهدایی به مراتب زحمت‌کش‌تر از فرزند دوست داشتنی‌تان، … در این زمینه محق‌ترند؛ ولی فرزندان و پدران و سایر بستگان آن عزیزان، اندازه نگه می‌دارند.. پس شما نیز اندازه نگه دارید!”

  سوال اول اینکه که معیار محقتر بودن چیست و شما چگونه توانستید محق را از محقتر تشخیص بدهید؟
  سوال دوم اینکه معیار اندازه نگه داشتن چیست؟ خانواده شهدایی که نام بردید چه کردند که اندازه را نگه داشتند؟
  سوال سوم اینگه آیا اعلام موضع به معنی نگه نداشتن اندازه است؟ پس چطور فرزندان شهید بهشتی و شهید مطهری از نقطه نظر شما اندازه نگه داشته اند؟
  سوال چهارم اینکه معیار تشخیص زحمتکش از زحمتکش تر چیست و شما چگونه برخی از شهدا را از برخی دیگر زحمتکش تر دانسته اید؟
  سوال پنجم ارتباط بین محق تر بودن و زحمتکش تر بودن را بر چه مبنایی فرض کرده اید؟
  سوال ششم آیا محق تر بودن یا حتی محق بودن، مفهومی تعریف شده برای خانواده شهداست؟ در کدام منبع مذهبی یا قانونی این تعریف آمده است؟

  • نوری زاده می‌گوید:

   جملاتی از متن انتخاب کرده‌اید و گفته‌اید خارج از منطقه! کاش دلیل‌شو هم مرقوم می‌فرمودید :دی
   لابد پیشفرض‌های موجود در سوال‌هاتون دلیل ادعای‌ شما می‌باشد که درباره آن‌ها عرض می‌کنم:
   ملاک محق‌تر بودن و زحمت‌کش‌تر بودن بعضی از شهدا نسبت به بعضی دیگر نوع تعامل و خدماتی است که نسبت به انقلاب و اسلام داشته‌اند. و این مسئله بسیار واضح است که افرادی فضیلت‌شان بیشتر از افرادی دگر بوده است. عباس‌ابن علی(ع) و حر و حمزه و عمار هم شهید شدند افرادی دگر نیز! آیا این‌ها مساوی‌اند!؟ ابداً! .. استاد مطهری و استاد بهشتی هم شهید شدند بزرگواری که احتمالا کوچه شما به اسم ایشونه هم شهید شدند! آیا این‌ها برابرند!؟ خیر!
   نتیجه این‌که مصطفی احمدی‌روشن علی‌رغم اینکه شهید عزیزی است یک دهم خدماتی که امثال استاد مطهری به اسلام و انقلاب کرده‌اند، نکرده و در این شکی نیست!
   درباره خانواده‌شون هم عارضم که اولا به جایگاه‌های افراد در جامعه دقت کنیم. مثلا علی مطهری مسئول تدوین آثار استاده. نماینده مجلسه، سال‌ها در بهترین دانشگاه کشور استاد بوده، دغدغه‌مند فرهنگ در سطوح عالی بوده ووو.. پدر شهید احمدی‌روشن غیر از اینکه «پدر شهید احمدی‌روشن» هستن عنوان دیگری هم دارن!؟؟
   ثانیاً اعلام موضع داریم تا اعلام موضع! مواضع پدر احمدی‌روشن -البته ناخواسته- آغشته به استفاده ابزاری از خون شهیدش در مسیر سیاست‌بازی جناحی شده و متاسفانه گروهی افراطی از این نمد برای خودشان کلاه تهیه می‌کنند! همان‌ها که با بوق و کرنا پدر احمدی‌روشن را بر صدر اخبار رسانه‌هایشان می‌نشانند.. کاش تقوای خود آقارحیم مانع این امر می‌شد…

 5. مخالف می‌گوید:

  سلام به نظر بنده گاهی احساس وظیفه کردن به سیاست بازی تعبیر میشه انتقادودفاع از اصول به تندرو بودن تعبیرمیشه: مثل پدرآقامصطفی . ولی اگر به قضایای ۸۸واحترام نگذاشتن به رای مردم که میرسه. میشود دغدغه سیاسی یاآزادی فتنه گران شده دغدغه فرهنگی اجتمائیش .به نظر بنده شما صرف نظر شخصی خودتون درباره ی پدر شهید گفتید نه بعنوان منصف. باید به مسائل با عینک دیگری نگریست .

 6. سعید تابع می‌گوید:

  شان شهدا خیلی فراتر از آنی هست که با ظاهر نگری یا نگرش تعصبی اون رو خدشه دار کنیم.به نظر من تذکر شما به این پدر بزرگوار منطقی بود.هیچ کسی به هیچ دلیلی منتی بر سر این کشور نداره و حق سهم خواهی هم نداره و در مقابل وظیفه همه ماست که پای خون شهدا باشیم و احترام خانواده‌شان را نگه داریم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>